SDH má nové vybavení pro mladé hasiče

Sbor dobrovolných hasičů v Bašce se v roce 2023 rozhodl dovybavit kroužek mladých hasičů.

Kroužek, jenž v současné době navštěvuje 41 dětí, potřeboval vybavení sloužíci především k přípravě na celoroční hru PLAMEN a požarního útoku, ale také pro využití na štafetu CTIF (zkratka pro Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů) a požární útok CTIF.

Mladí hasiči tak pro trénování na tyto soutěže nemusejí dojíždět do jiných dobrovolných sborů a mohou tak trénovat kdykoliv doma v Bašce.

Celková cena vybavení je 93 021 Kč. Za tuto částku jsme mohli pořídit:

• časomíru
  • rozdělovač pro požární sport
  • 2 ks nastřikových proudnic pro požární sport
  • armaturový stojan
  • žebřikovou stěnu na CTIF
  • rozdělovač pro 100 m překažek
  • 20 ks dresů

Na pořízení vybavení jsme žádali dotaci na pokrytí finančních nákladů Moravskoslezský kraj, který realizaci tohoto projektu podpořil částkou 80 000 Kč. Výše zmíněnemu subjektů bychom rádi poděkovali za ochotu, vstřícnost a podporu našich nejmenších členů.